منو اصفهان ، خیابان توحید میانی ، نبش خیابان مهرداد شرقی ، ساختمان الهیه ، طبقه سوم - تلفن : 31312141
أکتر لقمانی

رینوپلاستی مدرن - فرم اول

فرم اطلاعاتی شماره 1
به نام زيبا آفرين هستي
اطلاعاتی پیرامون عمل جراحی رینوپلاستی ( جراحی زیبایی بینی )

1. از آنجایی که مصرف بعضی دارو ها یا وجود برخی از بیماریهای زمینه ای می تواند بر عمل جراحی و بیهوشی تاثیر بگذارد و حتی موجب لغو عمل شود لذا در ویزیت های قبل از عمل در صورتیکه هر گونه دارویی (حتی گیاهی) مصرف می نمائید یا بیماریهای جسمی,روحی یا اعتیاد ، سابقه جراحی یا ابتلا به هپاتیت ( یرقان) یا HIV دارید به جراح اطلاع دهید . از دو هفته قبل از عمل تا یک هفته پس از عمل از مصرف بروفن ، آسپرین ، ویتامین Eو از استعمال دخانیات خودداری کنید .

2. شش ساعت قبل از مراجعه به بیمارستان از خوردن هر گونه جامدات یا مايعات خودداری نمائيد و استحمام کامل انجام دهید و کلیه مدارک پزشکی قبلی شامل عکس،آزمایش و سایر موارد را به همراه داشته باشید .

3. در روز عمل از به کار بردن هر گونه زیورآلات و هرگونه لوازم آرایشی، کرم ، ماتیک ، خط چشم ، ریمل ، لاک ناخن و حتی کرم های مرطوب کننده و ضد آفتاب خودداری کنید.
4. تامپون یا مش داخل بینی یک تا دو روز پس از عمل و قالب (گچ بینی) یک هفته پس از عمل توسط جراح یا دستیارش برداشته می شود.
5. پس از عمل به علت تورم مخاطی تا چند هفته دچار گرفتگی نسبی بینی خواهید شد . در موارد گرفتگی بینی بویایی نیز کاهش می یابد.تا شش هفته از فین کردن بپرهیزید و د اخل بینی را دستکاری نکنید.

6. در دو تاسه روز اول پس از عمل در صورت خونی شدن پانسمان زیر بینی ، پانسمان را تعویض نمایید و نگران نباشيد .
7. در چند ماه اول پس از عمل ممکن است بینی شکل مطلوبی نداشته باشد ولی نگران نباشید ، در طی چند هفته و با فروکش کردن تورم منظره نهایی بینی مشخص می شود .
8. در صورتی که بر روی پوست بینی در ناحیه سوراخها یا پل میانی بین سوراخ ها بخیه وجود دارد این بخیه ها یک هفته پس از عمل برداشته می شود ، جای بخیه ها پس از چند ماه تا حدود زیادی محو میشود ولی آثار جزئی آن برجای می ماند .

9. از زمان عمل تا یک هفته از خیس شدن صورت بپرهیزید و یک هفته پس از عمل یک استحمام کامل انجام دهید و سپس برای تعویض چسب به مطب مراجعه کنید .
10. پس از عمل معمولا به مدت 3 الی 4ماه نیاز به چسب بینی دارید،چسب زدن به بینی نقش مهمی در شکل گیری بینی دارد .
11. تا چهار ماه پس از عمل از این اقدامات خودداری شود: ورزش و فعالیت سنگین بدنی ، بکاربردن هر گونه عینک ،خوابیدن روی بینی یا هر گونه فشار روی بینی .

12. عمل رینوپلاستی نمی تواند سبب بهبود سینوزیت مزمن ، آلرژی ، خشکی بینی، آبریزش مداوم بینی، گرفتگی شبانه بینی، خروپف یا پولیپ بینی شود .
13. براساس متون معتبر علمی، ده درصد از بیمارانی که تحت عمل رینوپلاستی قرار می گیرند نیاز به یک عمل اصلاحی دوم خواهند داشت . در کسانی که سابقه انحراف شدید یا شکستگی بینی دارند احتمال نیاز به این عمل دوم بیشتر است .
14. ضخامت پوست بینی با عمل تغییر نمی کند ، در کسانی که پوست نوک بینی و پره ها ضخیم می باشد ( بینی های گوشتی) گرچه پس از عمل بینی آنها به درجاتی زیباتر میشود ولی به ظرافت و کوچکی بینی افرادی که پوست نازکتری دارند نمی شود .بنابراین در این بیماران باید انتظارات از نتيجه عمل ، پایین تر باشد.

15. ضخامت پره های بینی با عمل تغییر نمی کند ولی در کسانی که سوراخهای بینی بزرگ است با انجام عمل سوراخها کوچک می شود .
16. بیمارانی که خواهان باریک شدن بینی ( کاهش پهنا)می باشند پس از عمل ممکن است دچار درجاتی از کاهش میزان عبور هوا از بینی شوند .
17. درکسانی که انحراف شدید بینی و عدم تقارن شدید دارند پس از عمل ممکن است به تقارن صد در صد نرسند لذا در این موارد انتظارات بیماران از نتیجه عمل جراحی بایستی پایین تر باشد .

18. درکسانی که پيش از عمل عدم تقارن سوراخ های بینی دارند،پس از عمل نیز درجاتی از عدم تقارن خفیف ممکن است باقی بماند.لازم به ذکر است که در اکثر افراد اجتماع دو سوراخ بینی کمی با هم متفاوت هستند.
19. عمل هایی که می توان با صلاحدید پزشک جراح همزمان با عمل جراحی زیبایی بینی (رینوپلاستی)در ناحیه صورت انجام داد عبارتند از:پروتز گونه ،پروتز چانه، بلفاروپلاستی(عمل زیبایی پلک).
20. جراحی های غیر اورژانس مانند لیزر چشم و دندانپزشکی بهتر است به فاصله 2 ماه پس از عمل انجا م گیرد.خانم هایی که قصد بارداری پس از عمل دارند بهتر است با فاصله 6 ماه بعد از عمل باردار شوند.

در پايان لازم به ذكر است كه :
بیک بینی زیبا الزاما در لمس ،صاف و متقارن نیست لذا بعد از عمل نامنظمی های جزیی بینی که تنها لمس می شوند اما دیده نمی شوند فاقد اهمیت هستند.به اظهار نظر دوستان و اطرافيان در مورد شكل بيني خود كمتر توجه كنيد . هر كونه سوال يا ابهام را فقط و فقط با جراح خود در ميان بگذاريد.مقايسه كردن نتيجه عمل بيني خود با سايرين اقدام نادرستي است و جز آسيب روحي براي شما نتيجه اي در بر نخواهد داشت.

نتیجه نهایی عمل شش تا دوازده ماه پس از عمل مشخص می شود . بنابراین در قضاوت عجله نکنید و اجازه دهید تا تورم کاملا فروکش کند.اعمال جراحي زيبايي در برخي از موارد كاملا ايده آل و بدون عيوب جزئي نخواهد بود ، اگر شما قادريد به جاي تمركز بر روي عيوب جزئي، توجه خود را معطوف به ميزان بهبودي حاصله نماييد، از عمل خود احساس لذت و رضايت خواهيد كرد.

باآرزوی سلامتی و موفقیت شما...
دکتر شهریار لقمانی - فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی
www.drloghmani.ir


آدرس مطب : اصفهان ، خیابان توحید میانی ، نبش خیابان مهرداد شرقی ، ساختمان الهیه ، طبقه سوم
تلفن : 31312141 - 031

درباره این موضوع مطالب بیشتری بخوانیدنظرات کاربران درباره این مطلب :

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
اطلاعاتي پيرامون عمل جراحي بلفاروپلاستی

در دو روز اول پس از عمل کبودی و تورم افزایش می یابد و بعد طی یک تا دو هفته به تدریج و خود به خود رفع خواهد شد . در سه روز اول پس از عمل استراحت کامل داشته باشید یعنی حتی الامکان دراز بکشید و چشمها را ببندید. در روز اول پس از عمل از کمپرس سرد استفاده نمائید . . . ... ادامه مطلب

جراح پلاستيك كيست؟

جراح پلاستيك شخصی است كه پس از اخذ مدرك دكتری در رشته پزشكی و سپس گذراندن دوره تخصصی در رشته جراحي عمومی برای آموزش دوره فوق تخصصی جراحی پلاستيك (به مدت 3 سال) در مراكز دانشگاهی معتبر تعليم میبيند. ... ادامه مطلب

رینوپلاستی مدرن - فرم اول

از آنجایی که مصرف بعضی دارو ها یا وجود برخی از بیماریهای زمینه ای می تواند بر عمل جراحی و بیهوشی تاثیر بگذارد و حتی موجب لغو عمل شود لذا در ویزیت های قبل از عمل در صورتیکه هر گونه دارویی (حتی گیاهی) مصرف می نمائید یا بیماریهای جسمی . . . ... ادامه مطلب

دکتر شهریار لقمانی دارای مدرک بورد فوق‌ تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی از دانشگاه شهید بهشتی تهران می باشند.ایشان عضو هیات علمی دانشگاه و نیز عضوانجمن جراحان پلاستیک و زیبایی ایران می باشند .
خلاصه ای از مراتب علمی ایشان :
سال 1369 فارغ التحصیل پزشکی دانشگاه اصفهان با رتبه ممتاز
سال 1373 فارغ التحصیل بورد تخصصی جراحی عمومی
رتبه اول دانشگاه اصفهان -رتبه دوم کشوری
سال 1382 فارغ التحصیل بورد فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی
رتبه اول دانشگاه شهید بهشتی تهران-رتبه سوم کشوری
از سال 1373 عضو هیات علمی گروه جراحی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان
طراحی و راه اندازی وب سایت : گروه نرم افزاری پزشک آنلاین - 09128883465