منو اصفهان ، خیابان توحید میانی ، نبش خیابان مهرداد شرقی ، ساختمان الهیه ، طبقه سوم - تلفن : 31312141
أکتر لقمانی

رینوپلاستی مدرن - فرم دوم

فرم اطلاعاتی شماره 2
"به نام زيبا آفرين هستي"
مراقبت های پس از عمل جراحی رینوپلاستی ( جراحی زیبایی بینی)

عمل جراحی زیبایی بینی (رینوپلاستی) عملی حساس است که مراقبت های پس از این عمل نقش به سزایی در روند بهبود پس از عمل و نتیجه نهایی آن دارد.این مراقبت ها در 4 ماه اول ,نقش پر رنگ تری دارد لذا تنها به دستورات پزشک جراح خودتان و کادر درمانی وی توجه کنید و توصیه های سایرین را انجام ندهید.

1- پس از عمل حدود 4 الی 6 ساعت از خوردن و آشامیدن خودداری نمایید زیرا تاثیر داروهای بیهوشی ممکن است سبب تهوع شود.در 24 ساعت اول از خوردن غذاهای جویدنی خودداری نمایید و از مواد غذایی نرم یا میکس شده استفاده نمایید.برای مسواک زدن مانعی ندارید ولی این کار را به آرامی انجام دهید.

2- جراحی زیبایی بینی ,عملی است که غالبا بدون درد است و یا درد بسیار مختصری دارد.لذا تنها از مسکن تجویز شده استفاده نمایید .
3- در چند روز اول پس از عمل ممکن است چند قطره خونریزی از داخل بینی یا محل بخیه ها داشته باشید .این مسئله امری طبیعی تلقی می شود که با استراحت در حالت نیمه نشسته و کمپرس سرد خود به خود برطرف می شود.

4- پس از عمل در صورتی که در صورت و چشمها کبودی رخ دهد طی دو تا سه هفته به تدریج و خود به خود رفع خواهد شد. استفاده از کمپرس سرد در دو روز اول پس از عمل به کاهش تورم و کبودی کمک می کند و پس از آن در روز سوم از کمپرس گرم استفاده نمایید.

5- استراحت شما پس از عمل به کاهش تورم شما کمک بسیاری می کند.در هفته اول زیر سرتان را بلند تر کنید و به پهلو ها دراز نکشید.از انجام فعالیت های سنگین,خم کردن زیاد سر و بلند کردن اجسام سنگین جلوگیری نمایید.به صورت کامل استراحت نمایید و داروهای تجویز شده را در ساعات مقرر مرتبا استفاده نمایید.

6- پس از عمل ممکن است قالب روی بینی به نظر کمی کج بیاید.این موضوع شما را نگران نکند.عدم تقارن ظاهری قالب بینی سبب بروز کجی یا انحراف بینی نمی شود.

7- تامپون یا مش داخل بینی یک تا دو روز پس از عمل توسط جراح یا دستیار ایشان خارج خواهد شد . پس از خارج کردن تامپون قطره بینی را هر 4 ساعت یکبار(به مدت 3 ماه) وپماد تجویز شده را شبها در محل بخیه های بینی و به مقدار کم داخل بینی استفاده کنید ( به مدت یک هفته).

8- تا یک هفته بعد از عمل از خیس شدن صورت بپرهیزید و یک هفته پس از عمل یک استحمام کامل انجام دهید(به مدت 15 الی 20 دقیقه )تا قالب بینی کاملا مرطوب شود(به قالب و چسب های بینی به هیچ عنوان دست نزنید) و سپس برای برداشتن قالب بینی و بخیه ها و آموزش چسب زدن بینی به مطب مراجعه کنید.

9- زمانی که قالب روی بینی برداشته می شود به علت تورم ,بینی شکل مطلوبی نخواهد داشت.درهفته های اول به علت تورم ممکن است عدم تقارن در بینی مشاهده شود که جای نگرانی ندارد و برطرف می شود. بنابراین در هفته های اول به قضاوت در مورد شکل بینی نپردازید . با کاهش تورم و فرم گیری بینی شکل نهایی آن تا یک سال پس از عمل مشخص می شود.

10- چسب زدن بینی یکی از مهمترین مراقبت های پس از عمل جراحی زیبایی بینی است.روش چسب زدن در جراحان مختلف با توجه به روش انجام عمل جراحی ,متفاوت است.لذا تنها دستورات پزشک جراح خود و یا دستیار وی را برای چسب زدن و مراقبت های پس از آن به کار ببرید.

11- چسب اولی که پس از یک هفته از عمل به شما آموزش داده می شود را بایستی تا سه روز بر روی بینی حفظ نمایید در این مدت به آن آب نزنید,حمام نروید و صورت را شستشو ندهید.پس از سه روز چسب را به آرامی و با کمک دو دست از روی بینی برداشته و استحمام کنید.در حمام پوست بینی را بسیار آرام با دست ها و صابون شستشو دهید و پس از استحمام در حدود 1 ساعت بینی را بدون چسب بگذارید تا هوا بخورد.(در این مدت فعالیت بدنی را کاهش دهید) سپس به روشی که آموزش دیده اید بینی را چسب بزنید و تمام کارهای گفته شده از قبیل برداشتن چسب ,استحمام,شستشو بینی ,یک ساعت هوا خوری و چسب زدن را یک روز در میان ادامه دهید.(به مدت 3 هفته)

12- چنانچه پس از برداشتن قالب بینی دانه های سفیدی بر روی پوستتان بود با سواپ آغشته به الکل پس از استحمام به آرامی پوست بینی را تمیز نمایید.
13- مارک چسبی که به شما توصیه می کنیم KBM و 3Mکاغذی (یک سانتیمتری) می باشد(از سایر مارک ها استفاده نکنید.)

14- سه هفته پس از برداشتن قالب یعنی یک ماه پس از عمل مهمترین ویزیت شماست بنابراین با تعیین وقت قبلی و با استحمام و بدون چسب به مطب مراجعه نمایید.سه ویزیت دیگر به غیر از این ویزیت خواهید داشت که به فاصله 1 ماه می باشد.

15- برای ترمیم محل بخیه تا یک هفته پس از برداشتن بخیه ها از قرار گرفتن در معرض اشعه خورشید خودداری نمایید و ضد آفتاب مناسب پوستتان را روی محل بخیه ها استفاده نمایید.جای بخیه ها تا 7 الی 8 ماه به حالت نهایی خود می رسد.

16- مشکلات تنفسی یا بویایی پس از عمل به علت بخیه های داخلی و تورم مخاط بینی است .حدود 4 الی 6 هفته پس از عمل این مشکلات بر طرف می شود و راه تنفسی شما باز می شود.در این مدت چنانچه آب ریزش بینی شما را آزار می دهد هر شب قبل از خواب یک قرص آنتی هیستامین استفاده نمایید.

17- پس از عمل بینی ,هنگام خم کردن سر احساس سنگینی در بینی می کنید .این حس کاملا طبیعی است و خود به خود برطرف می شود بنابراین سر را بیش از حد خم نکنید.بی حسی سر بینی نیز طبیعی می باشد و 10 الی 12 ماه پس از عمل برطرف می شود.

باآرزوی سلامتی و موفقیت شما...
دکتر شهریار لقمانی - فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی
www.drloghmani.ir


آدرس مطب : اصفهان ، خیابان توحید میانی ، نبش خیابان مهرداد شرقی ، ساختمان الهیه ، طبقه سوم
تلفن : 31312141 - 031

درباره این موضوع مطالب بیشتری بخوانیدنظرات کاربران درباره این مطلب :

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
جراح پلاستيك كيست؟

جراح پلاستيك شخصی است كه پس از اخذ مدرك دكتری در رشته پزشكی و سپس گذراندن دوره تخصصی در رشته جراحي عمومی برای آموزش دوره فوق تخصصی جراحی پلاستيك (به مدت 3 سال) در مراكز دانشگاهی معتبر تعليم میبيند. ... ادامه مطلب

اطلاعاتي پيرامون عمل جراحي بلفاروپلاستی

در دو روز اول پس از عمل کبودی و تورم افزایش می یابد و بعد طی یک تا دو هفته به تدریج و خود به خود رفع خواهد شد . در سه روز اول پس از عمل استراحت کامل داشته باشید یعنی حتی الامکان دراز بکشید و چشمها را ببندید. در روز اول پس از عمل از کمپرس سرد استفاده نمائید . . . ... ادامه مطلب

رینوپلاستی مدرن - فرم اول

از آنجایی که مصرف بعضی دارو ها یا وجود برخی از بیماریهای زمینه ای می تواند بر عمل جراحی و بیهوشی تاثیر بگذارد و حتی موجب لغو عمل شود لذا در ویزیت های قبل از عمل در صورتیکه هر گونه دارویی (حتی گیاهی) مصرف می نمائید یا بیماریهای جسمی . . . ... ادامه مطلب

دکتر شهریار لقمانی دارای مدرک بورد فوق‌ تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی از دانشگاه شهید بهشتی تهران می باشند.ایشان عضو هیات علمی دانشگاه و نیز عضوانجمن جراحان پلاستیک و زیبایی ایران می باشند .
خلاصه ای از مراتب علمی ایشان :
سال 1369 فارغ التحصیل پزشکی دانشگاه اصفهان با رتبه ممتاز
سال 1373 فارغ التحصیل بورد تخصصی جراحی عمومی
رتبه اول دانشگاه اصفهان -رتبه دوم کشوری
سال 1382 فارغ التحصیل بورد فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی
رتبه اول دانشگاه شهید بهشتی تهران-رتبه سوم کشوری
از سال 1373 عضو هیات علمی گروه جراحی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان
طراحی و راه اندازی وب سایت : گروه نرم افزاری پزشک آنلاین - 09128883465